KOŠKOVÁ Jaroslava

na volné noze
další scény: Městské divadlo Mladá Boleslav, Komorní činohra, Divadlo D21

Moje cesta k divadlu:  Vždy jsem nějak tušila, že nemůžu dělat něco “normálního“… Kdy jsem se rozhodla, že chci jít touto cestou, bylo přes dramatické kroužky, na ZŠ pod vedením Ivy Karasové a střední škole, kde byl dokonce amatérský soubor Rarášek (pohádky), pod vedením Ing. PhDr. Ivany Bečvářové. Nejlepší roky však přišly, když jsem se dostala na Vyšší odbornou školu hereckou. Vděčím za to herečce Daně Verzichové z Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, která mě připravila. Na VOŠH jsem potkala nejen lidi, kteří byli podobného smýšlení jako já a dnes už jsou mými kolegy, ale hlavně jsem potkala, dnes už životní přátele, kolegy a režiséry MgA. Dianu Šoltýsovou a MgA. Martina Vokouna, kteří mi naprosto a bez rozmyslu otevřeli dveře do světa, který se mi stal partnerem, přítelem a láskou. 

Herecký nebo životní vzor:  Nebudu lhát, když řeknu, že obrovským vzorem z mého okolí se stala právě herečka a dnes už i režisérka Diana Šoltýsová. Když ale budu jmenovat jiné vzory tak je to například herečka Kate Winslet, Kate Blanchett, Winona Ryder, Nicole Kidman anebo herec Tom Hardy, kterého jsem objevila (klepu si na čelo) až teď v poslední době… 

Oblíbená divadelní hra:  Spíše bych asi vyjmenovala oblíbené dramatiky nebo spisovatele, kteří mě nějak ovlivnili, nebo ovlivňují. W. Shakespeare, T. Williams, A.P. Čechov, L.N. Tolstoj, F.M. Dostojevskij, J.W. Goethe, F. Wedekind, F.G. Lorca, Sarah Kane, H. Ibsen, G. Preissová.  

Oblíbená role nebo role, na kterou vzpomínám:  Klasika… Všechno co hraju! Nemohu říct, která je TA, protože každá role je pro mě v něčem zásadní a nejen na jevišti.

Oblíbená replika (moje či kolegova): „Anooo, začala jsem pít, abych utopila bolesti, ale ty svině se naučili plavat!“; „Někdy mám pocit, že moje tělo, se může beztrestně brát.“; „Už není žádná máma, ledová máma Gerta Schnirch.”; „Teď už jsem skutečná herečka. Už jsem to pochopila, je jedno jestli člověk hraje divadlo nebo píše, hlavní není sláva a oslnivost, hlavní je to, naučit se trpět, umět nést svůj kříž až do konce a věřit. A já věřím…!“

Káva nebo čaj: KÁVA, KÁVA, KÁVA!!!

Kočka nebo pes? A proč?: Nedělám rozdíly! 

Zkus vystihnout třemi slovy své působení v 3D company:  TAM TO ZAČALO!

A co si myslíš, že by na to řekl Jára Cimrman: Při potlesku na otevřené scéně se neukláněj, patří patrně někomu jinému!”

Chceš něco dodat?  Děkuji. Netřeba nic dodávat.

Spolupracovala na inscenacích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *